O Fundacji

O FUNDACJI VIVA! Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt

Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt "Viva!". Celem Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt "Viva!" jest działalność charytatywna i edukacyjna w zakresie: opieki i pomocy zwierzętom bezdomnym, porzuconym lub okrutnie traktowanym, wspierania działań w zakresie ochrony środowiska i informowania o problemie wyżywienia ludzkości, promocji zdrowia – propagowania i upowszechnianiu zdrowego stylu życia i żywienia.

O VIVA! MOBILE

Dlaczego stworzyliśmy własną sieć komórkową?

Dlaczego stworzyliśmy własną sieć komórkową?
Decyzja o powstaniu własnej sieci komórkowej została podjęta z myślą o zdobywaniu nowych środków na działalność Fundacji. Z pomocą przyszła nam firma Next Mobile, która wzięła na siebie wszystkie koszty zorganizowania całego przedsięwzięcia. Dzięki wsparciu zaprzyjaźnionych firm, agencji reklamowych i innych osób powstały kolejne elementy kampanii reklamującej sieć komórkową "Viva! Mobile".

Pomysł jest bardzo prosty - Potrzebujemy środków na działalność Fundacji, ale nie chcemy ograniczać się do proszenia o darowizny. Chcemy dawać też coś w zamian od siebie.

Dziś prawie każdy posiada telefon komórkowy i nie wyobraża sobie funkcjonowania bez niego.

W sieci Viva! Mobile nawet 30% kwoty comiesięcznego abonamentu przeznaczone jest na pomoc zwierzętom, więc korzystając z telefonu - możesz jednocześnie pomagać.

Dlaczego przeznaczamy na pomoc "tylko część" kwoty z abonamentu?

Prowadzenie sieci komórkowej oznacza duże koszty, ale ponosząc je, możemy jednocześnie osiągać regularne wpływy! Kosztami Fundacji są m.in. prowadzenie kampanii informacyjnych i społecznych, podejmowanie interwencji, remonty schronisk i wiele wiele innych. Viva! Mobile to pierwszy taki pomysł crowdfundingu w Polsce.

Dlaczego warto wspierać?

Dlaczego warto wspierać?

Dołącz do Viva Mobile, a w 12 miesięcy wesprzesz Fundację nawet 177 zł ze swojego abonamentu.

75 zł - to koszt wyżywienia jednego psa w schronisku przez miesiąc
177 zł - to koszt interwencji prawnej w sprawie sądowej o znęcanie nad zwierzętami
200 zł - to koszt utrzymania opieki weterynaryjnej dla dużego psa w schronisku przez miesiąc
250 zł - to koszt przeprowadzenia interwencji dotyczącej znęcania nad zwierzętami

Prezes Fundacji Viva!

Cezary Wyszyński jest prezesem Fundacji Viva! od 2004 roku. Zajmuje się ochroną zwierząt ponieważ uważa, że kwestia przemysłowego chowu i złego traktowania zwierząt jest jednym z najbardziej palących problemów współczesnego świata.

"Świadomość potrzeb zwierząt oraz ich potrzeb gatunkowych jest coraz większa, ale w niewielkim stopniu przekłada się na sposób w jaki je traktujemy. Są one nadal wykorzystywane w rozrywce, testowaniu, produkcji futer, czy mięsa - mimo konsekwencji jakie wiążą się z tym dla zwierząt, środowiska, i zdrowia ludzi. Fundacja Viva! poza kampaniami informacyjnymi i społecznymi podejmuje wiele interwencji, takich jak: przejęcie schroniska z 600 zwierzętami, odbiór 130 psów z pseudohodowli na dawnej fermie lisów, uratowanie niedźwiedzia z cyrku, czy monitoring sprzedaży zwierząt na targach. Potrzebne są ogromne zmiany dla zwierząt i nie dokonamy ich bez ogromnego wsparcia."

Zobacz filmy z naszych akcji ratunkowych:

Polub nas na:

Nasza strona:

www.viva.org.pl www.VivaMobile.pl